top of page

АНАЛІЗИ

Тварини не можуть розповісти нам про те, що у них болить, тому, за наявності змін в поведінці улюбленця, необхідно привести його на прийом до ветеринараного лікаря.

Найінформативнішим методом для виявлення патології та постановки правильного діагнозу є лабораторна діагностика. Аналізи тварин включають цілий спектр досліджень, завдяки чому можна дізнатися про стан всіх систем організму вихованця.

Основною метою лабораторної діагностики є уточнення, підтвердження або спростування діагнозу, передбачуваного ветеринарним лікарем.

За допомогою лабораторної діагностики можна судити про успіх лікування, контролювати динаміку захворювання, ступінь прояву хронічного процесу.

У ряді випадків саме лабораторне дослідження — єдиний спосіб підібрати правильне специфічне лікування

Види лабораторної діагностики :

  • аналізи крові (загальний, біохімічний або на кровопарзаитів);

  • аналіз сечі;

  • аналіз калу;

  • аналіз зішкрібу шкіри або ураженої частини.

Загальний аналіз крові - дослідження складу крові червоної (еритроцити) і білої (лейкоцити) частин, а також їх співвідношення з плазмою. Такий аналіз дозволяє оцінити стан організму тварини загалом.

Біохімічний аналіз крові - дослідження крові на ферменти, органічні та неорганічні сполуки. Цей аналіз допомагає дослідити  функціональний стан певного органу.

 

 Аналіз на кровопаразитів включає в себе використання мікроскопії, а саме дослідження крові на наявність мікрофілярій (дирофіляріоз), бабезіозу (піроплазмоз), лейшманіозу, ерліхіозу.

аналіз1.jpg

Аналіз сечі – таке дослідження допоможе діагностувати захворювання сечового апарату, визначити ознаки сечі (кислотність. наявність кристалів), а також провести наліз осаду.

аналіз2.jpg

Аналіз калу – дозволяє виявити гельмінтів або їх сліди,  порушення роботи підшлункової залози (наявність корму в калових масах),  також порушення всмоктування в тонкому кишечнику.

аналіз3.jpg

Аналіз шкіри – часто застосовуєть при дерматологічних оглядах. Вткористовується для виявлення паразитарних захворювань (отодектоз, демодекоз).

Також у ветеринарній медицині широке розповсюдження

мають тести ПЛР та ІФА:

(вони прості у застосуванні, не вимагають спеціальної тривалої підготовки проб, а реакція проходить за короткий термін)

Полімерно-ланцюгова реакція – допомагає виявити чуму, кальцивіроз котів, ринотрахеїт, імунодефіцит і т.д..

Імуноферментний аналіз – лейкемія, парвовірусний ентерит,

дирофіляріоз і т.д..

bottom of page